ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Serdecznie prosimy ,aby dzieci ze wszystkich grup wiekowych do dnia 08.04.2022r. (piątek ) przyniosły do przedszkola swoje koszyczki wielkanocne. Jednocześnie informujemy ,że w środę 13.04 2022r. w przedszkolu odbędzie się uroczyste Śniadanie Wielkanocne i wizyta Zajączka .

Czytaj więcej!

BYDGOSKI GRANT EKOLOGICZNY

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole otrzymało BYDGOSKI GRANT EKOLOGICZNY o tytule: "Roślinami się otaczamy, teren zazieleniamy i dzięki temu o zdrowie wszystkich dbamy - elementy edukacji ekologicznej w przedszkolu".

Czytaj więcej!

„ KODUJEMY Z UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ ”

„ Kodujemy z uczymy dzieci programować ”

to tytuł wprowadzonej wśród dzieci w grupie II i IV innowacji pedagogicznej, w której głównym celem jest rozwijanie u wychowanków uniwersalnych kompetencji, takich jak:
- logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie na kratownicy. Innowację opracowano na podstawie Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”. Dzieci z natury są ciekawe świata, chcą doświadczać, eksperymentować, działać. Odpowiedzią na wyżej wymienione potrzeby małego człowieka może być innowacja wprowadzająca edukację w modelu STEAM (Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics). Idea STEAM to spójne połączenie wiedzy z różnych obszarów: nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki. Taki sposób pracy powoduje, że dziecko z biernego odbiorcy staje się twórcą, konstruktorem poszukującym najlepsz

Czytaj więcej!

TYDZIEŃ KOLORÓW - PODSUMOWANIE

W trakcie minionego Tygodnia Kolorów wielu z Państwa włączało się w nasze działania i wspierało je, jak tylko mogło, np. poprzez przygotowywanie ubranek w odpowiednich kolorach na poszczególne dni, podarowanie placówce sadzonek roślin, nasionek i cebulek kwiatowych, dzielenie się propozycjami literatury dziecięcej mówiącej o emocjach itp. Za Państwa pomoc i zaangażowanie serdecznie dziękujemy!
W szczególny sposób chcemy podziękować wszystkim tym Rodzicom i Dzieciom, którzy przygotowali pracę plastyczną przedstawiającą najradośniejsze dni spędzone w rodzinie na Wielką Wystawę Radosnych Chwil., a także do tych z Państwa, którzy zarówno prozą, jak i wierszem podzielili się z nami swymi sposobami radzenia sobie ze złością. Wystawę prac plastycznych można aktualnie oglądać w holu naszego przedszkola, zaś poniżej prezentujemy strategie radzenia sobie ze złością dostarczone przez Emilkę P. z grupy III z Rodzicami oraz Filipa N. z grupy IV z Rodzicami. Serdecznie dziękujemy!!!

Czytaj więcej!

ZAJĘCIA Z GLINY

Dnia 07.04.2022r. ( czwartek ) we wszystkich grupach wiekowych odbędą się zajęcia z gliny .

Czytaj więcej!