PIECZEMY PIERNIKI

Ostatnie zadanie projektowe to upieczenie pierniczków. Dzieci zaopatrzone w fartuszki bardzo poważnie podeszły do tego działania. Starannie mieszały składniki, wyrabiały ciasto, a następnie wykrawały kształty serca foremkami. Po upieczeniu z wielką radością dekorowały pyszne pierniczki. Najwspanialszym momentem była ich degustacja, gdyż nic tak nie smakuje, jak samodzielnie przygotowany przysmak!

Czytaj więcej!

WIRTUALNA PODRÓŻ PO TORUNIU

Dzięki zdobyczom cywilizacji i wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej nasze przedszkolaki bez opuszczania swojego przedszkola zwiedziły Toruń, a szczególnie zainteresowane były domem, w którym kiedyś żył Mikołaj Kopernik. Film udostępniony przez toruńskie muzeum przybliżył dzieciom wyposażenie, ubrania i warunki życia w czasach Kopernika

Czytaj więcej!

TWORZYMY MODEL UKŁADU SŁONECZNEGO

Jako podsumowanie zajęć o planetach dzieci stworzyły wspólnie model Układu Słonecznego, który zawisł w sali grupy 1. Przedszkolaki z najmłodszej grupy bardzo starannie kolorowały poszczególne planety oraz wykonały firmament niebieski. Na końcu z zaciekawieniem obserwowały swoje dzieło, a zwłaszcza delikatny ruch planet poruszanych powietrzem.

Czytaj więcej!

POZNAJEMY PLANETU UKŁADU SŁONECZNEGO

Kolejne zadanie projektowe to poznanie planet Układu Słonecznego. Dzieci nie tylko zapoznały się z ich nazwami i podstawowymi cechami, ale także podczas zabaw badawczych obserwowały zjawisko powstawania dnia i nocy oraz odbijania światła przez Księżyc. Słuchały również piosenki „W Układzie Słonecznym”, która od razu wpadła nam wszystkim w ucho.

Czytaj więcej!

TWORZYMY LOGO PROJEKTU

Dużym wyzwaniem było dla nas stworzenie logo projektu. Powinno ono jak najwierniej odzwierciedlać nazwę i zadania, które mamy do wykonania. Dzieci z wielkim zapałem malowały i naklejały poszczególne elementy dzieła. Pod koniec realizacji projektu nasze logo weźmie udział w głosowaniu podczas zdalnego połączenia z innymi uczestnikami projektu z całej Polski.

Czytaj więcej!

PORTRET MIKOŁAJA KOPERNIKA

Po zapoznaniu się z postacią Mikołaja Kopernika dzieci z grupy 3-latków przygotowały jego portrety, wykorzystując w pracy plastycznej technikę rozcierania pasteli suchych. Wszyscy starali się jak najpiękniej i najstaranniej pokolorować portret sławnego astronoma

Czytaj więcej!

POSTAĆ MIKOŁAJA KOPERNIKA

Pierwszym zadaniem w projekcie e-twinningowym było poznanie postaci Mikołaja Kopernika – kim był, kiedy żył i czym się zajmował. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały film animowany opowiadający o tej postaci.

Czytaj więcej!

PROJEKT : " MIKOŁAJ KOPERNIK - SŁOŃCE,TORUŃ I PIERNIK "

W bieżącym roku szkolnym przedszkolaki z grupy 1 biorą udział w projekcie e-twinningowym „Mikołaj Kopernik – Słońce, Toruń i piernik”. W ramach tego projektu poznają postać Mikołaja Kopernika i stworzą jego portrety. Ponadto wykonają wspólnie logo projektu, które ma jak najwierniej oddawać nazwę i zadania projektu. Oprócz tego poznają planety Układu Słonecznego i wykonają jego model. Przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnej wirtualnie zwiedzą Toruń, a zwłaszcza dom Mikołaja Kopernika. Ostatnie zadanie projektowe to pieczenie i ozdabianie pierniczków. Podczas zdalnego połączenia z przedszkolakami i uczniami z innych placówek z całego kraju wezmą udział w głosowaniu na najładniejsze logo projektu.

Czytaj więcej!