GALERIA - PODSUMOWANIE ZBIÓRKI BATERII I NAKRĘTEK W ROKU 2023/2024

Czytaj więcej!

PODZIĘKOWANIE ZA ZAANGAŻOWANIE W REALIZACJĘ I EDYCJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO WAGA ŚRODOWISKA

Czytaj więcej!

GÓRA GROSZA

Drodzy Rodzice
Nasze przedszkole po raz kolejny włączyło się do akcji charytatywnej „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W poprzednim roku zebraliśmy łącznie 707,04 zł. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

Czytaj więcej!

ZBIÓRKA NAKRĘTEK

Zbiórka nakrętek 2023/2024

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu na zbiórkę nakrętek. Konkurs jest organizowany przez Miasto Bydgoszcz we współpracy z Międzygminnym Kompleksem Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o. i będzie trwał od września 2023 r. do 10 maja 2024 r. Konkurs adresowany jest do wszystkich poziomów szkół oraz przedszkoli z Bydgoszczy i polega na zbiórce plastikowych nakrętek od butelek i pojemników. Miasto zapewnia worki do zbierania nakrętek oraz plakaty informujące o akcji.

Przypominamy, że placówki oświatowe, które uzyskają najwięcej punktów w ogólnej klasyfikacji konkursów ekologicznych w roku szkolnym 2023/2024, otrzymają nagrody finansowe. Najlepsze z najlepszych uzyskają tytuł EKOszkoła i EKOprzedszkole. Przyznanie nagród nastąpi w czerwcu 2024 roku. Punktowany będzie także udział w zbiórce baterii, Sprzątaniu Świata oraz Międzynarodowym Dniu Ziemi.

W roku szkolnym 2023/2024 dochód ze sprzedaży nakrętek wesprze rehabilitację Huberta, który jest po

Czytaj więcej!

ZBIÓRKA BATERII

Zbiórka baterii 2023/2024

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu na zbiórkę baterii. Konkurs jest organizowany przez Miasto Bydgoszcz we współpracy z Międzygminnym Kompleksem Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o. i będzie trwał od września 2023 r. do 10 maja 2024 r. Konkurs adresowany jest do wszystkich poziomów szkół oraz przedszkoli, a także innych placówek oświatowych z Bydgoszczy i polega na zbiórce baterii małogabarytowych.

Przypominamy, że placówki oświatowe, które uzyskają najwięcej punktów w ogólnej klasyfikacji konkursów ekologicznych w roku szkolnym 2023/2024, otrzymają nagrody finansowe. Najlepsze z najlepszych uzyskają tytuł EKOszkoła i EKOprzedszkole. Przyznanie nagród nastąpi w czerwcu 2024 roku. Punktowany będzie także udział w zbiórce nakrętek, Sprzątaniu Świata oraz Międzynarodowym Dniu Ziemi.

Czytaj więcej!

KONKURS PLASTYCZNO - TECHNICZNY DLA DZIECI I RODZICÓW Z NASZEGO PRZEDSZKOLA " EKO - ZABAWKA "

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do aktywnego udziału w konkursie plastyczno - technicznym pt." EKO- ZABAWKA " . Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych bądź z surowców wtórnych w sposób bezpieczny dla użytkownika . W konkursie przewidziane są nagrody i dyplomy . Prace należy przynosić do wychowawczyń grup do dnia 22.09.2023r. Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie .

Czytaj więcej!

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Informujemy , iż dzieci z naszego przedszkola już po raz kolejny wezmą udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegorocznej edycji programu przyświeca hasło: "pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Jej finał tradycyjnie przewidziany jest na trzeci weekend września (15-17.09), Udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie

Czytaj więcej!

PODZIĘKOWANIE

Podziękowanie

Składamy gorące podziękowanie wszystkim rodzicom i dzieciom za szczególne zaangażowanie w roku szkolnym 2022/2023 we wszystkie akcje ekologiczne organizowane przez Przedszkole nr 18 w Bydgoszczy.
Szanowni Państwo, to dzięki współpracy z Wami nasze dzieci osiągają sukcesy a Przedszkole nr 18 zyskuje w środowisku uznanie i zainteresowanie.
Z całego serca dziękujemy !

Zapraszamy do przeczytania artykułów o NAS:

https://www.czystabydgoszcz.pl/sciezka-sensoryczna-w-przedszkolu-na-kapusciskach-otwarta/

https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,29872966,przedszkolaki-z-kapuscisk-maja-swoja-stacje-meteo-zielnik.html

https://metropoliabydgoska.pl/nowa-sciezka-sensoryczna-na-kapusciskach-dzieci-juz-korzystaja/


Czytaj więcej!

UROCZYSTE ODDANIE DO UŻYTKU ZEWNĘTRZNEJ ŚCIEŻKI SENSORYCZNEJ

UROCZYSTE ODDANIE DO UŻYTKU ZEWNĘTRZNEJ ŚCIEŻKI SENSORYCZNEJ

Ścieżka sensoryczna ma na celu rozwijanie zmysłu dotyku i równowagi u dzieci poprzez angażowanie receptorów czuciowych na dłoniach i stopach, odczuwania, naukę kolorów, nazywania. Chodzenie bosymi stopami po ścieżce rozwija sprawność ruchową w zakresie motoryki małej jak i dużej, uczy koordynacji wzrokowo-ruchowej, koncentracji oraz daje poczucie sprawczości i radości.

Czytaj więcej!

PLANETĘ NASZĄ KOCHAMY I CAŁY ROK O NIĄ DBAMY !

Czytaj więcej!