ZBIÓRKA NAKRĘTEK

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o odejściu Bartka Gałczyńskiego. Zgodnie z wolą najbliższych, kontynuujemy akcję w roku szkolnym 2021/2022. Cały dochód ze sprzedaży zebranych nakrętek trafi na wsparcie leczenia Ani Matczak z Bydgoszczy.
Rozpoczynamy kolejną edycję konkurs na zbiórkę nakrętek. Konkurs jest organizowany przez Miasto Bydgoszcz we współpracy z Międzygminnym Kompleksem Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o. i będzie trwał od września 2020 do 15 maja 2021 r.

Czytaj więcej!

ZBIÓRKA BATERII

Miasto Bydgoszcz przy współpracy z Remondis Sp. z o.o. z Bydgoszczy zaprasza do kolejnej edycji konkursu na zbiórkę zużytych baterii.
Konkurs będzie trwał od września 2021 r. do 15 maja 2022r.


ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII I AKUMULATORÓW MAŁOGABARYTOWYCH DO 2,5 KG RUSZYŁA????

Jak co roku zapraszamy do zbierania zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych do 2,5 kg. W tym roku przystępujemy do konkursu ogólnopolskiego organizowanego przez Reba Organizacja Odzysku S.A. w Warszawie.
Pamiętajcie, że surowiec musi być zabezpieczony i zważony.
Zużyte bateriami wkładamy do zielonego kartonika, który znajduje się w holu . Nauczycielowi dajemy kartkę ( imię dziecka, nazwisko, masa surowca ).
W tym roku czekają na dzieci statuetki „SUPER-EKOLOGA”, nagrody książkowe, rzeczowe i dyplomy.
Razem dbajmy o środowisko !

Czytaj więcej!

KONKURS PLASTYCZNO - KONSTRUKCYJNY EKO - LUDEK

DRODZY RODZICE

W związku z tegoroczną akcją „SPRZĄTANIE ŚWIATA” zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami do udziału w konkursie plastyczno - konstrukcyjnym pt. „EKO- LUDEK ” – stworek leśny wykonany z surowców wtórnych. Zadanie konkursowe polega na własnoręcznym wykonaniu wraz z dzieckiem stworka leśnego według własnego pomysłu z materiałów wtórnych wykorzystując do tego (kartoniki, makulaturę, plastikowe butelki, torebki foliowe, puszki, nakrętki, płyty CD itp.). Podpisane prace należy dostarczyć do wychowawcy grupy, do 24 O9.2021 r.

Czytaj więcej!

ZBIÓRKA NAKRĘTEK

Rozpoczynamy kolejną edycję konkurs na zbiórkę nakrętek. Konkurs jest organizowany przez Miasto Bydgoszcz we współpracy z Międzygminnym Kompleksem Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o. i będzie trwał od września 2021 do 15 maja 2022 r.
W tym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym, cały dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Bartka Gałczyńskiego

Czytaj więcej!

UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W AKCJI SPRZATANIE SWIATA

Informujemy , iż dzieci z przedszkola już po raz kolejny wezmą udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegorocznej edycji programu przyświeca hasło: " Myślę , więc nie śmiecę .”, a jej celem jest promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

Czytaj więcej!

PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W LEŚNEJ SKRZYNI SKARBÓW

Czytaj więcej!

CERTYFIKAT UCZESTNICTWA

Czytaj więcej!

AKCJA SPRZATANIE SWIATA

ZADANIE DLA RODZICÓW WRAZ DZIEĆMI

Drodzy rodzice w związku z Akcją Sprzątanie Świata zachęcam do wykonania plakatu pt. „Jestem Eko-Przedszkolakiem”. Prace można wykonać dowolną techniką, inspirując się poniżej wymienionymi zasadami. Przyniesione prace w związku z obecną sytuacją (zostaną poddane kwarantannie). Zdjęcia prac będą dołączone do sprawozdania z akcji Sprzątanie Świata, proszę aby praca była podpisana imieniem dziecka.
Z niecierpliwością czekamy na efekty pracy naszych wspaniałych przedszkolaków. Termin przynoszenia prac 25 września.
Działajcie, pracujcie, bawcie się dobrze…
Przedszkolaku bądź "EKO"
Być Eko, to znaczy być świadomym, że własne zachowanie wpływa na środowisko i należy dbać o to, aby ten wpływ był pozytywny. Można to osiągnąć, stosując kilka zasad w codziennym życiu:

Czytaj więcej!

ZBIÓRKA BATERII

Miasto Bydgoszcz przy współpracy z Remondis Sp. z o.o. z Bydgoszczy zaprasza do kolejnej edycji konkursu na zbiórkę zużytych baterii.
Konkurs będzie trwał od września 2020 r. do 15 maja 2021 r.

Czytaj więcej!

KONKURS PLASTYCZNY EKO -ZWIERZAKI

DRODZY RODZICE
W związku z akcją „SPRZĄTANIE ŚWIATA” zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami do udziału w konkursie pt. „EKO-ZWIERZAKI” – zwierzęta leśne z surowców wtórnych.
Zadanie konkursowe polega na własnoręcznym wykonaniu wraz z dzieckiem zwierzęcia leśnego według własnego pomysłu z materiałów wtórnych (kartonów, makulatury, plastikowych butelek, torebek foliowych, puszek, nakrętek itp.).
Podpisane prace należy dostarczyć do wychowawcy grupy, do 25 10.2019 r.

Czytaj więcej!