BEZPŁATNE WARSZTATY Z ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA

Szanowni Rodzice!

W najbliższy piątek, tj. 27 maja 2022 r. odbędą się dla Państwa dzieci bezpłatne warsztaty z robotyki i programowania z wykorzystaniem robotów PHOTON, które są dziełem absolwentów Politechniki Białostockiej. Zajęcia dostosowane są do wieku dzieci. Warsztaty będą połączone z sesją fotograficzną o tematyce letnio-wakacyjnej. Zakup zdjęć jest oczywiście dobrowolny.
Serdecznie zapraszamy
Dyrektor Przedszkola nr 18 w Bydgoszczy

Czytaj więcej!

DZIEŃ MAMY I TATY

Szanowni Państwo w tym roku szkolnym powoli wracamy do funkcjonowania sprzed pandemii i organizujemy dla Państwa uroczystość z okazji DNIA MAMY I TATY w poszczególnych grupach .Na występy prosimy o przybycie jednego z rodziców. Harmonogram uroczystości w poszczególnych grupach przedstawia się następująco :

GRUPA I - 25.05.2022r. GODZINA 16.00

GRUPA II - 24.05.2022r. GODZINA 16.00

GRUPA III - 26.05.2022r. GODZINA 16.00

GRUPA IV - 25.05.2022r. GODZINA 16.00

GRUPA V - 23.05.2022r. GODZINA 16.00

Czytaj więcej!

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Z okazji zbliżających się świąt życzymy
smacznego jajeczka Wielkanocnego,
dużego zająca czekoladowego,
zdrowia niezawodnego, wielu radości
i przez całe Święta samej wesołości!
Pogody, słońca, radości,
w niedzielę dużo gości,
w poniedziałek dużo wody,
to dla zdrowia i urody.
Dużo jajek kolorowych,
Świąt wesołych oraz zdrowych!

Czytaj więcej!

OGÓLNOPOLSKA AKCJA " OGRÓDKI ZE SMAKIEM "

Drodzy Rodzice!

Z radością informujemy, że nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiej akcji „Ogródki ze smakiem” pod patronatem firmy Electrolux. Walczymy o nagrodą główną, którą otrzyma 5 placówek przedszkolnych z całej Polski, a jest nią zbudowanie przez sponsorów na terenie ogrodu przedszkolnego ogródka warzywnego o pow.20m2 . Kolejne 15 miejsc premiowane jest otrzymaniem zestawów ogrodniczych. Nagrody otrzymają placówki, które w drodze głosowania na stronie:
https://www.electrolux.pl/local/ogrodki-ze-smakiem/ otrzymają do dnia 25.04.2022 do godz. 23:59 największą ilość głosów. Stajemy w szranki z przedszkolami z całej Polski, które już od tygodnia biorą udział w akcji, dlatego też mamy sporo punktów do nadrobienia w stosunku do placówek prowadzących w rankingu. Wierzymy jednak, że z Państwa pomocą to się nam uda i że wskoczymy na podium!

Czytaj więcej!

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Serdecznie prosimy ,aby dzieci ze wszystkich grup wiekowych do dnia 08.04.2022r. (piątek ) przyniosły do przedszkola swoje koszyczki wielkanocne. Jednocześnie informujemy ,że w środę 13.04 2022r. w przedszkolu odbędzie się uroczyste Śniadanie Wielkanocne i wizyta Zajączka .

Czytaj więcej!

BYDGOSKI GRANT EKOLOGICZNY

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole otrzymało BYDGOSKI GRANT EKOLOGICZNY o tytule: "Roślinami się otaczamy, teren zazieleniamy i dzięki temu o zdrowie wszystkich dbamy - elementy edukacji ekologicznej w przedszkolu".

Czytaj więcej!

„ KODUJEMY Z UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ ”

„ Kodujemy z uczymy dzieci programować ”

to tytuł wprowadzonej wśród dzieci w grupie II i IV innowacji pedagogicznej, w której głównym celem jest rozwijanie u wychowanków uniwersalnych kompetencji, takich jak:
- logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie na kratownicy. Innowację opracowano na podstawie Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”. Dzieci z natury są ciekawe świata, chcą doświadczać, eksperymentować, działać. Odpowiedzią na wyżej wymienione potrzeby małego człowieka może być innowacja wprowadzająca edukację w modelu STEAM (Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics). Idea STEAM to spójne połączenie wiedzy z różnych obszarów: nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki. Taki sposób pracy powoduje, że dziecko z biernego odbiorcy staje się twórcą, konstruktorem poszukującym najlepsz

Czytaj więcej!

TYDZIEŃ KOLORÓW - PODSUMOWANIE

W trakcie minionego Tygodnia Kolorów wielu z Państwa włączało się w nasze działania i wspierało je, jak tylko mogło, np. poprzez przygotowywanie ubranek w odpowiednich kolorach na poszczególne dni, podarowanie placówce sadzonek roślin, nasionek i cebulek kwiatowych, dzielenie się propozycjami literatury dziecięcej mówiącej o emocjach itp. Za Państwa pomoc i zaangażowanie serdecznie dziękujemy!
W szczególny sposób chcemy podziękować wszystkim tym Rodzicom i Dzieciom, którzy przygotowali pracę plastyczną przedstawiającą najradośniejsze dni spędzone w rodzinie na Wielką Wystawę Radosnych Chwil., a także do tych z Państwa, którzy zarówno prozą, jak i wierszem podzielili się z nami swymi sposobami radzenia sobie ze złością. Wystawę prac plastycznych można aktualnie oglądać w holu naszego przedszkola, zaś poniżej prezentujemy strategie radzenia sobie ze złością dostarczone przez Emilkę P. z grupy III z Rodzicami oraz Filipa N. z grupy IV z Rodzicami. Serdecznie dziękujemy!!!

Czytaj więcej!

ZAJĘCIA Z GLINY

Dnia 07.04.2022r. ( czwartek ) we wszystkich grupach wiekowych odbędą się zajęcia z gliny .

Czytaj więcej!

UWAGA - ZMIANA WYSOKOŚCI STAWKI ŻYWIENIOWEJ

Drodzy rodzice!

Z uwagi na ciągły wzrost cen na artykuły żywnościowe jesteśmy zmuszeni zmienić wysokość stawki żywieniowej.
Od 01 kwietnia 2022 r. będzie obowiązywać kwota dziennego wyżywienia w wysokości 9,50 zł. zaakceptowana przez Urząd Miasta i Gminy Bydgoszcz.

Dyrektor Przedszkola nr 18 w Bydgoszczy

Czytaj więcej!