PIĄTEK - 27 marzec 2020
Witajcie Kochane Dzieciaki i Drodzy Rodzice !!! Zapraszam do wspólnej zabawy. Zanim zaczniemy naukę przez zabawę pamiętajcie o wietrzeniu pomieszczenia.
I Zabawa pantomimiczna z wykorzystaniem rekwizytów- wykonanych wczoraj ptaków.
W rytmie wystukiwanym przez rodzica dziecko naśladuje lot ptaka , wysiadywanie jaj w gnieździe, karmienie młodych, polowanie na zdobycz. Ustalamy z dzieckiem umowne sygnały słowne lub Wzrokowe np. pokazując różne zachowania ptaków na rysunkach.
II Zestaw ćwiczeń gimnastycznych z dnia 25 marca „Wiosną ćwiczę z radością” Liczę na waszą kreatywność dodajcie wymyślone przez siebie ćwiczenia z woreczkiem.
- W staniu w rozkroku przenosimy woreczek za plecy lewą ręką, a chwytamy z przodu prawą, zmieniamy kierunek ruchu wykonując ćwiczenie w przeciwnym kierunku.
- stoimy wygodnie , podnosząc do góry kolana przekładamy woreczek na zmianę raz pod jednym raz pod drugim kolanem starając się trzymać wyprostowane plecy, głowa w górę
- a może zawody z mamą , tatą, rodzeństwem w rzutach do celu. BRAWO !!!
Pamiętajcie na koniec o ćwiczeniach oddechowych.
III Po takich ćwiczeniach trzeba uzupełnić zapas wody w organizmie- na zdrowie.
IV Matematyka to nasza logika zabawy badawcze „ Co jest cięższe”
Przygotujmy się. Potrzebna będzie waga kuchenna, łazienkowa, kilogram cukru, kilogram mąki, klocki plastikowe, klocki drewniane i tym podobne przedmioty, które będziemy ważyć. Zabawa polega na sprawdzaniu ciężaru różnych przedmiotów za pomocą wagi stosując określenia: lżejszy- cięższy , waży tyle samo ( kilogram , kilogram cukru).
Burza mózgu -spróbujcie odpowiedzieć na pytania;
Do czego potrzebna jest waga?
Dlaczego ważymy różne przedmioty i ludzi?
Co jest cięższe kilogram pierza, czy żelaza?
Które klocki będą cięższe drewniane czy plastikowe?
Ile klocków plastikowych będzie ważyło co jeden drewniany?
Czy waga na oko jest dokładna?
Do czego służy w sklepach waga?
Jakie znasz rodzaje wag?
Co to jest waga fiskalna?
Gdzie znajdują się wagi fiskalne ?
Do czego dłuży waga lekarska ?
Kiedy używamy odważników , czy się różnią ?
Do dzieła ! Sprawdzamy ciężar przedmiotów „na oko” w ręce prawe klocek drewniany a w lewej plastikowy lewej. A teraz sprawdzamy za pomocą wagi. A teraz bawiąc się sprawdzajcie ciężar porównując. Jak myślisz ile ty ważysz? Czy jesteś cięższy czy lżejszy od rodzica ?
V Porządkujemy , myjemy ręce.
VI Na zakończenie zabawa taneczno-ruchowa przy waszej ulubionej piosence z płyty CD ….. Życzę miłego dnia. Do zobaczenia pa pa
email do korespondencji: akosmala@int.pl