PASMO EDUKACYJNE DLA NAJMŁODSZYCH

Pasmo edukacyjne dla najmłodszych w TVP 2 „Wesoła Nauka”
Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 11.05 do 12.00 Telewizja Polska na antenie TVP 2 emituje cykl edukacyjny dla przedszkolaków i dzieci z klas I-III
pt. ”Wesoła Nauka” i „Wielkie Dzieła Małych Rąk”
Zachęcamy do oglądania inspirujących zajęć dla najmłodszych i wesołej zabawy z prowadzącymi program.
Zachęcamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w projekcie "Teraz czytamy!".
POBAW SIĘ W ILUSTRATORA LUB W PISARZA :)
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W SERWISIE:

Czytaj więcej!

PODZIĘKUJEMY BYDGOSKIM MEDYKOM

Podziękujmy bydgoskim medykom
Pracownicy służby zdrowia - lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności, salowe - to oni codziennie walczą o nasze zdrowie i życie na pierwszej linii walki z epidemią. Chcemy dodać im sił i podziękować. Dlatego zachęcamy najmłodszych do tworzenia prac, które wyrażać będą wdzięczność dla medyków.

Czytaj więcej!

ZDALNE ZAJĘCIA

Drodzy rodzice na stronie internetowej zamieszczane będą lekcje dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Czytaj więcej!

EDUKACJA DOMOWA

Drodzy Rodzice,

W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz podjętymi przez Ministra Edukacji decyzjami dotyczącymi zamknięcia placówek oświatowych, na bieżąco
w zakładce PRZEDSZKOLE - POSZCZEGÓLNE GRUPY znajdą Państwo rozkład tematów, opowiadań, a także przykłady zabaw , przez które zachęcać będziemy do tworzenia sytuacji edukacyjnych w Państwa domach.

Czytaj więcej!

ZOSTAŃ W DOMU - PROPOZYCJE ZABAW Z DZIECKIEM

ZOSTAŃ W DOMU- propozycje zabaw z dzieckiem


Drodzy Rodzice, w związku z zaistniałą sytuacją #zostańwdomu nasze przedszkole proponuje kilka zabaw, które można wykonać z dzieckiem w tym wolnym czasie.
Wiemy, że ten czas jest trudny, dlatego ważne jest to, aby wykorzystać go aktywnie bawiąc się z dzieckiem, a nie włączając mu TV czy komputer.
Jak bawić się z dzieckiem?
– Wspólne czytanie – Bajki stymulują rozwój mowy i wzbogacają zasób słownictwa.
Dlatego czytajmy dzieciom codziennie.
Niech dziecko rośnie z książką, a książka z dzieckiem!
– Wspólne budowanie klocków – zabawa klockami rozwija logiczne i przestrzenne myślenie. Dziecko przy takiej zabawie powinno używać obu rąk, aby pobudzić pracę obu półkul mózgowych.
– Zabawy tematyczne, np. w sklep, lekarza – rozwijają wyobraźnię dziecka, stymulują rozwój mowy.
– Zabawy ruchowe – rozwijają koordynację ruchową oraz poprawiają motorykę dziecka.
– Zabawy manualne – rozwijają motorykę małą dziecka.

Czytaj więcej!

W CO SIĘ BAWIĆ W DOMU

Na stronie https://panimonia.pl/Strona otwiera się w nowym oknie znajdziecie Państwo mnóstwo ciekawych pomysłów na zabawy z dzieckiem.

Czytaj więcej!

ZAJĘCIA DLA DZIECI Z MASAMI PLASTYCZNYMI

Pomysły na zajęcia z dziećmi – masy plastyczne

Czytaj więcej!

UWAGA RODZICE

UWAGA RODZICE!
ZAWIESZENIE ZAJĘĆ ZOSTAŁO PRZEDŁUŻONE DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.

Prosimy, aby rodzice dzieci 6-letnich z grupy IV i V zgłosili się do przedszkola w poniedziałek i wtorek po karty pracy dzieci w godz. 11.00 -15.00 i w czasie przerwy w funkcjonowaniu placówki uzupełnili z dziećmi materiał wskazany przez nauczyciela. Przypominamy, że dzieci 6-letnie podlegają obowiązkowi przedszkolnemu. Zadania dla dzieci na poszczególne dni umieszczane będą przez nauczyciela w zakładce przedszkole pod określoną grupą. Jednocześnie bardzo prosimy, aby dzieci wykonywały tylko te zadania , które są wyznaczone na dany dzień.

ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA Z PROPOZYCJI RÓŻNYCH AKTYWNOŚCI, ZAJĘĆ I ZABAW, KTÓRE ZAMIESZCZAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ.

Czytaj więcej!

PORTALE EDUKACYJNE DLA DZIECI

Przesyłamy linki do ciekawych stron jako propozycje wspólnych zabaw z dziećmi w domu.

Czytaj więcej!

ZDROWIE PSYCHICZNE W CZASACH SZKOŁY ONLINE

Szanowni Państwo,
W związku z przejściem szkoły w tryb online zamieszczam rekomendacje dotyczące zdrowia psychicznego.
To nietypowa sytuacja dla Państwa i dzieci. Zachowanie spokoju będzie miało duży wpływ na odporność zarówno psychiczną jak i fizyczną. Oczywiście, różnimy się między sobą i różnią się też nasze dzieci. Są takie (i mam nadzieję, że jest ich większość), które w obecnej sytuacji czują pewne podekscytowanie, ciekawość, a nawet radość (no w końcu nie trzeba chodzić do szkoły i tyle nowych ciekawych rzeczy dzieje się wokół). Są jednak i takie, które z dużym niepokojem i lękiem stale sprawdzają portale informacyjne, dopytują dorosłych, poszukują informacji o zagrożeniu. Jeszcze inne, mówią: dość! - już nie mogą oglądać, słuchać, czytać i rozmawiać na temat zagrożenia koronawirusem. Wszystkie, nawet te szczęśliwe, z różnym natężeniem i częstotliwością odczuwają nieprzyjemne uczucia. Boją się..... Ten strach, zupełnie zrozumiały w obecnej sytuacji, wymaga zaopiekowania przez

Czytaj więcej!