AKCJA CHARYTATYWNA „KUP PAN SZCZOTKĘ!”

W bieżącym roku szkolnym realizujemy w naszym przedszkolu program: „Zdrowie, bezpieczeństwo, emocje - nasz przedszkolny świat”, oparty na promowaniu postaw prozdrowotnych i zdrowego stylu życia. Dlatego chcąc pokazać naszym dzieciom te wartości w praktyce, organizujemy zbiórkę charytatywną: „KUP PAN SZCZOTKĘ!”. Pragniemy wspomóc podopiecznych Fundacji „Redemptoris Missio” poprzez zebranie i przekazanie takich darów, jak: szczotki i pasty do zębów oraz mydło w kostce, rękawiczki jednorazowe itp. Gorąco zachęcamy do włączenia się do akcji! Dary składamy do pojemnika w szatni w dniach 12.11. (środa) – 24.11.2025 (poniedziałek).

Dziękujemy za Wasze dobre serca i ogromną empatię! :)

Czytaj więcej!

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE MALUSZKÓW

Drodzy Rodzice pragniemy poinformować ,że w dniu 06.11.2025r. { czwartek } o godzinie 15.30 w grupie pierwszej - maluszków odbędzie się uroczystość PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA .

Czytaj więcej!

Profilaktyka chorób pasożytniczych

Wychodząc naprzeciw problemowi, jaki dla przedszkoli stanowią choroby pasożytnicze Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Bydgoszczy opracowała przedsięwzięcie pt. „Profilaktyka chorób pasożytniczych – wszawica, owsica, świerzb”. Program został opracowany w celu ograniczenia szerzenia się tych chorób wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Z uwagi na ten fakt również i w tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do tego programu .

Czytaj więcej!

WIZYTA SENIORÓW W PRZEDSZKOLU

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych i Europejskiego Dnia Seniora Przedszkole nr 18 nawiązało współpracę z Domem Dziennego Pobytu „Kapuściska”. W ramach tej współpracy odbywają się cykliczne zajęcia, które angażują Seniorów do wspólnych zabaw integracyjnych i wpływają na ich lepsze samopoczucie. Okazywanie troski i zainteresowania powoduje, że Seniorzy czują się potrzebni i są szczęśliwi. W październiku, podczas występu w naszym przedszkolu Seniorzy przybliżyli dzieciom postać wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina w programie artystycznym „Mały Chopin”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o życiu i twórczości małego Fryderyka oraz poznały jego utwory zagrane przez Panią Agnieszkę Wesołowską. Spotkanie przebiegało w ciepłej i radosnej atmosferze, pełnej wzajemnej życzliwości i uśmiechu. Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Wesołowskiej i Seniorom z Domu Dziennego Pobytu „Kapuściska” za wspólnie spędzony czas.

Czytaj więcej!

PROGRAM EDUKACYJNY - "PRZEDSZKOLA BEZ OWSIKÓW"

Dnia 20.10.2025r. nasze przedszkole przystąpiło do programu edukacyjnego " Przedszkola bez owsików ." Program ten podkreśla znaczenie wspólnych działań na rzecz zdrowia najmłodszych. Bycie świadomym to wielka odpowiedzialność ,ale także ważna misja w trosce o zdrowie i dobrostan dzieci .

Czytaj więcej!