BYDGOSKI GRANT EKOLOGICZNY 2021
Przedszkole nr 18 otrzymało Bydgoski Grant Ekologiczny pt. „Z daru słońca korzystamy i energię z tego mamy - fotowoltaiczne ABC”. Źródła pozyskiwanej energii mają ogromny wpływ na zmiany klimatyczne zachodzące w środowisku. Fale upałów, intensywne deszcze, burze i trąby powietrzne, susze to ekstremalne zjawiska pogodowe, które należy spowolnić. Pozyskiwanie energii ze słońca, wody i powietrza to zagadnienia ekologiczne, które należy poszerzać już u najmłodszych dzieci. Edukacja ekologiczna poprzez warsztaty, wycieczki, przedstawienia, filmy i konkursy stała się priorytetowym celem realizacji grantu ekologicznego w 2021 roku.
Więcej informacji na ten temat znajdą państwo pod tym linkiem:
ZEBRANIE Z RODZICAMI W GRUPIE III
UWAGA RODZICE !
Dnia 14.10.2021.r. ( czwartek ) o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami z grupy III - 5 latki .Ze względu na pandemię prosimy ,aby na zebranie przybył jeden rodzic bądź opiekun dziecka .
WIZYTA LEŚNICZEGO W PRZEDSZKOLU
Dnia 21.09.2021r. przedszkolaków z naszego przedszkola odwiedził niezwykły gość: pan leśniczy Adam Kata z leśnictwa Żółwin. Na początku spotkania pan Adam zaprezentował dzieciom swój mundur a następnie opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, łosia) zamieszkujących lasy naszej okolicy.
Czytaj więcej!OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W NASZYM PRZEDSZKOLU
Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Ten dzień był pełen zabaw, wesołych piosenek i ciekawych tańców.
Kochane dzieci, dziś Wasze święto. Dzień Przedszkolaka:)
Z tej okazji życzymy Wam, aby uśmiech nie schodził z Waszych roześmianych buziek. Niech słoneczko zawsze Wam świeci a wiatr rozwiewa smutne dni.
Niech każdy dzień będzie pełen niespodzianek. A czas spędzony w naszym przedszkolu, będzie czasem szalonej zabawy i pięknych pierwszych przyjaźni:)
WIZYTA POLICJANTÓW W PRZEDSZKOLU
Rozmowy z dziećmi na temat zachowania bezpieczeństwa są niezwykle istotne, głównie z uwagi na braku wyrobionych nawyków i małej wiedzy praktycznej małych dzieci. W związku z tym, aby wzbogacić ich wiedzę o informacje związane z tym zagadnieniem, w dniu 14.09.2021 nasze przedszkole odwiedzili policjanci z komisariatu Bydgoszcz - Wyżyny .
Pogadanka dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka . Dzieci podzieliły się z policjantami swoją wiedzą , pokazały również, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i wzbogacenie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym podopieczni przedszkola wręczyli policjantom pamiątkowy dyplom .


