„ EKOPRZEDSZKOLIADA 2024”

 II MIĘDZYPRZEDSZKOLNE

EKOLOGICZNO – ZDROWOTNE ZAWODY SPORTOWE FAIR PLAY

O PUCHAR DYREKTORA PRZEDSZKOLA NR 18 W BYDGOSZCZY ”

już za nami !

               12 czerwca 2024 roku 6-latki z Przedszkola nr 11,49 i 18 wzięły udział w zawodach sportowych na terenie Przedszkola nr 18 w Bydgoszczy. Imprezę pod Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy poprowadzili trenerzy ze Stowarzyszenia Fabryki Sportu i Rekreacji, którzy przez cały rok systematycznie prowadzą zajęcia sportowe z naszymi przedszkolakami.

Projekt jest kontynuacją zeszłorocznej, flagowej a zarazem cyklicznej już imprezy sportowo-zdrowotnej dla dzieci z Przedszkola nr 18 i okolicznych przedszkoli. Dzięki uczestnictwu                 w zawodach sportowych o charakterze ekologicznym chcemy pokazać dzieciom w jaki sposób można zachować zdrowie fizyczne i psychiczne. Dzieci z poszczególnych grup rywalizowały ze sobą na świeżym powietrzu, na placu zabaw wśród drzew, ścieżki sensorycznej i urządzeń meteorologicznych do obserwacji pogody.  Celem najważniejszym nie było zwycięstwo a gra fair play, czyli sprawiedliwa gra polegająca na przestrzeganiu zasad danej konkurencji. Zawody sportowe to tylko wisienka na torcie. Aby do nich przystąpić należy odbyć całoroczny cykl przygotowań warsztatowych, które odbyły się we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku,  biblioteką osiedlową, z edukatorami z Pałacu Młodzieży w ramach Pałacjady, itd.

II edycja „Ekoprzedszkoliady 2024” została zorganizowana w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego, który przyznawany jest raz w roku na realizację projektów ekologicznych przez Urząd Miasta Bydgoszczy.

Bardzo dziękujemy Paniom i dzieciom z Przedszkola nr 11 i Przedszkola nr 49 za obecność, współpracę, uśmiech i życzliwość ????

 Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI Z IMPREZY !!!