GLINA

Dnia 17.10.2018 (środa) od godziny 9.00 w naszym przedszkolu odbędą się warsztaty z gliny we wszystkich grupach wiekowych .Życzymy dzieciom miłej zabawy .

Czytaj więcej!

ŻOŁĘDZIOWE I KASZTANOWE ZBIORY

Zapraszamy do konkursu " Żołędziowe i kasztanowe zbiory ".Zbiórka jest prowadzona do końca października.Celem konkursu jest zebranie jak największej ilości nasion, głównie żołędzi. Nasiona uszkodzone posłużą jako karma dla zwierzyny leśnej.Zebrane kasztany zostaną w całości wykorzystane jako karma dla zwierząt. Placówki nie mają obowiązku sortowania nasion. Sortowanie przeprowadzą doświadczeni pracownicy nadleśnictwa.
Placówki biorące udział w konkursie mogą zbierać żołędzie oraz kasztany. Za każdy kilogram zebranych nasion placówka otrzyma punkty:
– Za każdy kilogram żołędzi – 5 punkty
– Za każdy kilogram kasztanów – 1 punkt
Wygrywa placówka, która otrzyma największą ilość punktów. Za kilogramy nasion będą przyznawane punkty. Ta placówka , która zdobędzie największą liczbę punktów zyska nagrody. Regulamin konkursu "Żołędziowe zbiory" znajduje się na stronie czystabydgoszcz.pl

Czytaj więcej!

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 24.09.2018 ( poniedziałek) dzieci z naszego przedszkola będą uczestniczyły w akcji " Sprzątanie świata ". Kliknij "czytaj więcej", aby uzyskać wgląd do pełnego artykułu.
Miasto Bydgoszcz zaprasza do udziału w akcji ekologicznej pod nazwą „Sprzątanie Świata” pod hasłem „AKCJA – SEGREGACJA”.
Termin przeprowadzenia akcji planowany jest na 21 – 23 września 2018 r.
Po odbiór worków i rękawic zapraszamy w dniach od 19 do 21 września 2018 r. (śr- czw 8-15, pt 8-13); do Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi ul. Wojska Polskiego 65, I piętro, pokój nr 153.

Czytaj więcej!

CZYSTA BYDGOSZCZ

W ramach projektu Czyste Miasto Przedszkole nr 18 bierze aktywny udział w zbiórkach ekologicznych - baterii, płyt CD/DVD, nakrętek. Więcej informacji tutaj http://www.czystabydgoszcz.pl/.
Płyty CD/DVD http://www.czystabydgoszcz.pl/akcje-ekologiczne/zbiorka-plyt-cddvd/
Nakrętki http://www.czystabydgoszcz.pl/akcje-ekologiczne/zbiorka-nakretek/
Baterie http://www.czystabydgoszcz.pl/akcje-ekologiczne/zbiorka-baterii/

Czytaj więcej!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Uwaga 20 września obchodzimy w naszej placówce Dzień Przedszkolaka. Tego dnia ubieramy się na kolorowo i zabieramy ze sobą swoją ulubioną zabawkę. Życzymy wesołej zabawy !

Czytaj więcej!